تلفن: 91088190-031  

0

 x 

کارت خالی

ثبت نشان حلال راهکاری منطقی برای صادرات مازاد تولیدات غذایی

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت : ثبت نشان و شناسایی بازارهای هدف محصولات غذایی حلال رمز صادرات منطقی با نرخ واقعی تولید است . جلال محمود زاده درباره عضویت پراکنده شرکت های ایرانی در برند جهانی حلال ،گفت: برای ثبت برند حلال در بازار جهانی درگام نخست باید محصولات گوشتی و مرغی توسط سازمان استاندارد تایید شوند تا بتوان در این راستا با سازمان جهانی کشاورزی تعاملات مناسبی داشت. نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ،تصریح کرد:بسیاری از کشورهای جهان با ثبت فراگیر شرکت های فرآورده های گوشتی و مرغی کشورشان در برند حلال، توانسته اند بازار جهانی برند حلال را نصیب کشورشان کنند.

وی ادامه داد :ثبت نشان و شناسایی بازارهای هدف محصولات غذایی حلال رمز صادرات منطقی با نرخ واقعی تولید است؛ این در حالی است که شناسایی بازارهای هدف محصولات حلال و تدوام تولید جهت صادرات گامی های موثر برای حضور بهینه در بازار بین المللی نشان حلال به شمارمی آید. محمود زاده افزود :بسیاری از کشورهای مسلمان با سرمایه گذاری در ثبت نشان حلال برای تولیدات داخلی شان ،صادرات محصولات را با رعایت تداوم تولید در جهت ارز آوری رقم زده اند ، بنابراین برای حضور قدرتمند در بازارهای جهانی کشاورزی باید کلیه شرکت های خرد و کلان کشور عضو برند حلال در بازار جهانی شوند.

وی با بیان اینکه صادرات مازاد تولید فرآورده های مرغی و گوشتی با ثبت نشان حلال عملیاتی می شود،تصریح کرد:مسلمانان با توجه به اعتقاداتی خود ، تنها باید محصولات غذایی را در سبد غذایی شان قرار دهند که با ذبح شرعی روانه بازار مصرفی شوند ؛ بنابراین با توجه به اینکه ما با مازاد تولید مرغ در کشور روبرو هستیم، عضویت در برند حلال بهترین فرصت برای صادرات مازاد فرآورده های مرغی به بازارهای هدف تلقی می شود. وی ادامه داد: استمرار تولید، شناخت ظرفیت ها ،ثبت نشان حلال،شناسایی بازارهای هدف محصولات حلال از محورهای اساسی تدوام صادراتی محصولات حلال در بازار جهانی به شمار می آید. محمود زاده افزود: زیر ساخت های صادرات مواد غذایی حلال در کشورمان بطور طبیعی مهیا است ؛ زیرا رعایت قوانین اسلامی در زمینه ذبح در کشورمان بطور کامل رعایت می شود. عضو هییت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،یادآورشد: با برند سازی محصولات غذایی کشورمان به‌نام حلال می توان نبض بازارهای کشورهای مسلمان را به نحو مطلوب دراختیار گرفت و این در حالی است با توجه به نوع ذبح درکشورمان کالاهای ایرانی حلال نه تنها مورد استفاده مسلمانان در جهان قرار می گیرد بلکه غیر مسلمانان نیز با توجه به ذبح بهداشتی - اسلامی تمایل به مصرف محصولات غذایی با برند حلال دارند.

شبکه های اجتماعی

آیدا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  1871761
  امروز
  دیروز
  این هفته
  هفته قبل
  این ماه
  ماه قبل
  کل بازدید
  674
  369
  3796
  3796
  20047
  19837
  1871761

  پیش بینی امروز
  864

  1.03%
  14.23%
  14.07%
  1.09%
  0.18%
  69.40%
  زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):5
  5 مهامانان
  هیچ عضوی آنلاین نیست

  آی پی شما3.236.209.138

  طراحی و اجرا: شرکت تارال

  1396© کلیه حقوق سایت مربوط به مجتمع صنایع غدایی اصفهان آیدا بین الملل می باشد.